Nejnovější aktuality ze zákulisí a akcí DDM

10.02.2020 08:47

Vážení rodiče,

vzhledem k doporučení libereckého kraje ohledně orkánu Sabine doporučujeme, aby děti nechodily na zájmové kroužky, jejich absence bude omluvena.

18.03.2019 15:23

Zimní sezóna u lyžařů


Zimní sezóna pomalu skončila a my, lyžaři, se můžeme poohlédnout, jaká byla. Myslíme, že povedená. Poprvé jsme jeli za sněhem již na začátku prosince. Uskutečnili jsme soustředění na Benecku. A protože podmínky byly úžasné, dokonale jsme si sněhu užili. O Vánocích jsme podnikli několik výletů do vzdálenějších středisek. Například pro nás oblíbených Jakušic. Hned v novém roce přišly na řadu závody Poháru KLS Libereckého kraje. Pět bodovaných závodů, z nichž se čtyři nejlepší započítávájí do celkového hodnocení. A nedopadli jsme vůbec špatně. Nejvíce se nám vedlo v kategorii mladších žáků, kde se na 3. místě umístil Filip Schilte, na 6. místě Matěj Mařas a na 8. místě Pavel Zumr. V kategorii staršího žactva byl úspěšný Adam Malý, který skončil na 4. místě a také Klára Lengyelová, která obsadila 6. místo. Mladší závodníci také poctivě jezdili na závody a sbírali zkušenosti. A tak jejich výsledky je třeba také pochválit. Mezi nimi byli například Jakub Mařas, Andrea Halamová, Ema Frenclová, Lucie Mazánková, Vojtěch Mifka, Štěpán Novotný, Daniel a Vojtěch Slavíkovi, Jan Zumr a jiní.

Starší žactvo během zimy také čekaly celorepublikové závody. České poháry a Mistrovství ČR. Největšího úspěchu dosáhli Klára a Adam v Jablonci nad Nisou na ČP ve sprintu volně, kde Klára obsadila 7.místo a Adam 9. místo. Další velice zdařený výsledek Kláry byl ve Vrchlabí na MČR, kde ve štafetách spolu s Lindou Buštovou a Adélou Ďoubalíkovou obsadily 5. místo a Adamovi se pak povedl ČP na Božím Daru, kde skončil v závodě na 5 km klasicky na 12. místě. V Novém Městě na Moravě pořádali společně s ČP pro mladší žactvo závod Hledáme nové talenty. A tak si velké závody zkusili také Filip, Matěj a Pavel.

V oddíle běžeckého lyžování nemáme však pouze závodníky, ale také děti, které se chtějí naučit lyžovat, jezdit na hory a trávit čas s kamarády. Celkem jich letošní zimu jezdilo přes třicet. A tak jsme se každý den věnovali partě dětí a snažili se, aby si každý užil sněhu až až. Proto bych chtěla poděkovat všem trenérům, kteří těmto dětem věnovali svůj volný čas.

Přestože už sníh není, sezóna nám ještě nekončí. Tu definitivně uzavřeme až v květnu na našich tratích na Lhotách, kde si společně s dětmi a rodiči opečeme buřty a hlavně zhodnotíme tu naši sezónu.
16.10.2018 14:09

Podzimní sezóna lyžařů - běžců


Hned druhý zářijový víkend začala pro lyžaře již tradiční série podzimních přespolním běhů a Pohár LK Svazu lyžařů. Celkem jich bylo jedenáct a do celkového vyhodnocení se započítávalo pět nejlepších výsledků a výsledek z finálového závodu ve Vesci.

Během podzimu jsme měli mnoho krásných umístění. Naši sportovci si odvezli domů 27 medailí. K těm nejúspěšnějším sportovcům TJ Semily, kteří si stoupli na závěrečném vyhlášení na bednu, patřili Adam Malý (2. místo) a Matěj Mařas (2. místo). K vyhlašovaným patřili také ti, kteří skončili těsně pod stupni vítězů. A to Klára Lengyelová (4. místo) a Andrea Halamová (5. místo). Pro Andreu to byl velký úspěch, protože se k nám přidala teprve letošní sezónu na našem sportovním táboře.

Mezi pohárovými závody byl také náš semilský. Přišel na řadu v neděli 16. září. Celkem přijelo 317 sportovců a rozdali jsme přes devadesát medailí, diplomů a odměn. A protože nám přálo i počasí, akce byla vydařená. Opět se běhalo na tratích od 100 metrů až po 9 kilometrů. Nejmladšími účastníky byly děti narozené v roce 2016 a nejstarší závodník byl narozen v roce 1958. Za TJ Semily závodilo dvacet pět dětí, dorostenců a dospělých a získali jsme čtyři medaile.

Na ty, kteří si stoupli na bednu, čekalo velké překvapení. Medaile jim předávala biatlonová mistryně světa juniorů Markéta Davidová. Takže jsme měli zároveň i malou autogramiádu.

Všem závodníkům, a nejen těm na bedně, kteří s námi strávili podzimní víkendy, gratulujeme. A za naše závody děkujeme všem pořadatelům a rodičům, kteří nám při organizaci pomáhali.

Jana Pavlatová, SVČDM Semily a TJ Semily
23.09.2018 00:24

Semilský přespolní běh


V neděli 16. září pořádali semilští lyžaři – běžci již tradiční přespolní běh. Tentokrát to byl závod pohárový, a tak se k nám sjeli závodníci z celého Libereckého kraje.

Celkem u nás závodilo 317 sportovců, rozdali jsme přes devadesát medailí, diplomů a odměn. Na ty, kteří si stoupli na bednu, čekalo velké překvapení. Medaile jim předávala biatlonová mistryně světa juniorů Markéta Davidová. Takže jsme měli zároveň i malou autogramiádu.

Opět se běhalo na tratí od 100 metrů až po 9 kilometrů. Nejmladšími účastníky byly děti narozené v roce 2016 a nejstarší závodník narozen v roce 1958. Náš obdiv mají jak ti nejmladší, tak veteráni, kteří se vydávají na šest kilometrů dlouhou trať. Za TJ Semily závodilo dvacet pět dětí, dorostenců a dospělých a získali jsme čtyři medaile.

Všem závodníkům, a nejen těm na bedně, gratulujeme. Děkujeme také všem pořadatelům a rodičům, kteří nám při organizaci pomáhali.

Jana Pavlatová, SVČDM Semily a TJ Semily
14.09.2018 19:31

Prázdniny a nový školní rok v Seddmě


Prázdniny jsou za námi, ale my bychom se ještě rádi ohlédli za našimi tábory. Letos jsme jich pro děti připravili šest. Tři příměstské a tři pobytové.

Ještě v červnu jsme vyrazili do Jesenného na plavbu za dobrodružstvím. Jesenný se stal přístavem, odkud se posádka na lodi vydala hledat Svobodnou zemi. Cestou děti čekalo plno zkoušek a nástrah. Nakonec po deseti dnech hledanou zem našly a s ní také velký poklad. Mezi výpravami mohly děti také navštěvovat táborové kroužky, kde se učily znakovou řeč, zdravovědu, mohly malovat či hrát deskové hry.

Druhý prázdninový týden pak začal příměstský taneční tábor, kterého se zúčastnily jak starší děti, tak děti ze školek. Nacvičovaly choreografie na zářijové vystoupení a v rámci celotáborové hry poznávaly motýly, hrály si, vyráběly a soutěžily. Během tradiční soutěže „TS Dance Smileis má talent“ pak předvedly, že umí nejen tančit, ale také hezky recitovat, kouzlit a sehrát scénku.

Jako třetí přišel na řadu příměstský Trosečník. Zde již popáté děti soutěžily ve dvou kmenech. Při soutěžích dokazovaly svoji zručnost, chytrost či vytrvalost. Největší dávku šikovnosti a vytrvalosti nakonec dokázala Kačka Vojtíšková, která se stala Posledním trosečníkem 2018. Gratulujeme.

Pak jsme měli malou pauzu a druhou polovinu srpna jsme prožili hned tři tábory.

Příměstský Judo camp, kde se děti připravovaly na další sezónu. Zároveň také stihly několik výletů, koupání, her či opékání.

V tu dobu nezahálely ani tanečnice, které se tentokrát vydaly do Jesenného, kde opět pilně trénovaly.

A nebyl by to konec prázdnin, kdyby se do Jesenného hned po tanečnicích nevydali sportovci. Tento tábor je určený pro děti, které se celoročně věnují nějakému sportu, takže jsme trénovali, aby ta nové sezóna byla úspěšná. A aby to nebylo jen o tréninku, připravili jsme pro děti Zimní olympijské hry. Vždyť se přece letos v zimě konaly. Takže jsme lyžovali, bruslili, skákali, stříleli atd.
Doufáme, že se léto s námi dětem líbilo a příští rok se opět vydají na mnoho dobrodružství.

Nyní však už máme znovu školní rok a my připomínáme, že od října nám začínají všechny zájmové útvary. Mnoho dětí je již přihlášeno, ale kdyby ještě někdo chtěl přijít, na našich webových stránkách seddma.cz najdete naši nabídku a také ještě volná místa. Nebo si můžete i zavolat či k nám přijít.

A ještě nesmíme zapomenout! Děkujeme dětem, že s námi na akci „V Semilech se nenudíme“ oslavily naše 25. narozeniny. Snad balónky udělaly radost. Pohodový školní rok 2018/19 přejí pracovníci, vedoucí a trenéři SVČDM Seddma Semily, p.o.

Jana Pavlatová, SVČDM Semily, p.o.
23.04.2018 17:54

Sportovní dopoledne pro MŠ


Opět po roce se Seddma a Sportovní centrum sešlo v semilské hale, aby uspořádalo pro děti z mateřských škol sportovní dopoledne. Sešly se tu čtyři mateřské školy, které vytvořily celkem devět štafet.

Děti soutěžily ve třech disciplínách. Jako první je čekala překážková dráha, kde musely zdolat lavičku, kutálet sudy a prolézt tunelem. Ve druhé disciplíně koulely co nejrychleji gymnastický míč a nakonec házely co nejdále florbalovým míčkem.

Každá štafeta obdržela na závěr diplom a odměnu, kde nechybělo něco na zub a také do školky pro společné tvoření. Celé dopoledne bylo pod heslem, že není nutné zvítězit, ale zúčastnit se. Děti byly šikovné, navzájem si fandily a my už se těšíme, až se za rok opět sejdeme. Zároveň děkujeme všem, kteří nám přišli pomoci.

Za kolektiv SVČDM a SC Jana Pavlatová
22.03.2018 14:51

Lyžařská sezóna v běžeckém lyžování


Lyžařská sezóna pomalu končí a my se již můžeme poohlédnout, jak se nám letos dařilo. Dětí bylo dost, a tak jsme čtyřikrát týdně vyráželi za upravenými tratěmi do zimních středisek. A o víkendu vždy na závody. Bohužel na našich tratích jsme byli letos pouze dvakrát.

Naše sezóna začala hned v prosinci na soustředění na Benecku. Čtyři dny jsme si užívali prachového sněhu. Hned po Novém roce nám začaly žákovské závody Poháru Libereckého kraje. A opět jsme bojovali o medaile. Největšího úspěchu dosáhl Filip Schilte, který se celkově umístil na 3. místě. Na krásném 5. místě pak skončili Adam Malý a Klára Lengyelová. Všichni tři jsou již mazáci v závodění, ale měli jsme i několik nováčků, kteří se na start postavili v letošním roce poprvé. Mezi nimi byl Jakub Mařas, Štěpán Novotný a Daniel Slavík. Všechny tři chválíme. Jejich výsledky byly prima a těšíme se, co dokážou za rok.

Letos jsme však měli také mnoho úspěchů v dorostenecké kategorii. Po Tomášovi Lengyelovi, který již závodí za Jablonec nad Nisou, přešel do této kategorie Jakub Lacina. Dorostenci již nezávodí pouze v rámci Libereckého kraje, ale na republikových závodech. A i odtud přivezl Jakub medaile a několik krásných umístění. Největšího úspěchu dosáhl na ČP na Zadově, kde první den skončil na 4. místě a druhý den ve stíhacím závodě na 2. místě. Toho dne měl nejrychlejší čas. Ale také na jiných závodech měl úspěchy. V Jablonci nad Nisou na trati 10km klasicky skončil na 3. místě a na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě na 5 km klasicky na 4. místě. V době, kdy je článek psán, ho ještě čeká poslední závod na Mísečkách. Tak třeba ještě nějaká medaile přibyla.

Na republikové závody se vydali také závodníci ze žactva. Starší žactvo se zúčastnilo Českých pohárů a Mistrovství České republiky, kde největších úspěchů dosáhli Matyáš Chlum na 4. místě na 4km volně ve stíhacím závodě a Klára Lengyelová na 5. místě ve sprintu. Mladší žactvo se pak vydalo do Nového Města na Moravě na akci Hledáme nové talenty, kde Filip Schilte obsadil krásné 8. místo na 2 km ve stíhacím závodě.

Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších krásných výsledků. A těm, kteří nezávodí, ale rádi s námi jezdí na lyže, přejeme mnoho naježděných kilometrů, co nejméně pádů a hlavně radost z lyžování. Zároveň děkuji všem trenérům, kteří ve svém volném čase jezdili s dětmi na naše tréninky a závody.
A když už nám soutěže skončili, doufáme, že ještě na jaře stihneme pár výletů. Na horách je sněhu dost.

Všechny naše výsledky a fotky naleznete během sezóny na našem Fb Seddma Semily.

Jana Pavlatová, SVČDM a TJ Semily


 

Serverový čas 18:19:27 | Stránka načtena za 0.0285 sekund.
Created by JiKo © 2014 - 2020 | All rights reserved
Nahoru