Nejnovější aktuality ze zákulisí a akcí SEDDMY - školní rok 2017/2018

23.04.2018 17:54

Sportovní dopoledne pro MŠ

Opět po roce se Seddma a Sportovní centrum sešlo v semilské hale, aby uspořádalo pro děti z mateřských škol sportovní dopoledne. Sešly se tu čtyři mateřské školy, které vytvořily celkem devět štafet.

Děti soutěžily ve třech disciplínách. Jako první je čekala překážková dráha, kde musely zdolat lavičku, kutálet sudy a prolézt tunelem. Ve druhé disciplíně koulely co nejrychleji gymnastický míč a nakonec házely co nejdále florbalovým míčkem.

Každá štafeta obdržela na závěr diplom a odměnu, kde nechybělo něco na zub a také do školky pro společné tvoření. Celé dopoledne bylo pod heslem, že není nutné zvítězit, ale zúčastnit se. Děti byly šikovné, navzájem si fandily a my už se těšíme, až se za rok opět sejdeme. Zároveň děkujeme všem, kteří nám přišli pomoci.

Za kolektiv SVČDM a SC Jana Pavlatová
22.03.2018 14:51

Lyžařská sezóna v běžeckém lyžování

Lyžařská sezóna pomalu končí a my se již můžeme poohlédnout, jak se nám letos dařilo. Dětí bylo dost, a tak jsme čtyřikrát týdně vyráželi za upravenými tratěmi do zimních středisek. A o víkendu vždy na závody. Bohužel na našich tratích jsme byli letos pouze dvakrát.

Naše sezóna začala hned v prosinci na soustředění na Benecku. Čtyři dny jsme si užívali prachového sněhu. Hned po Novém roce nám začaly žákovské závody Poháru Libereckého kraje. A opět jsme bojovali o medaile. Největšího úspěchu dosáhl Filip Schilte, který se celkově umístil na 3. místě. Na krásném 5. místě pak skončili Adam Malý a Klára Lengyelová. Všichni tři jsou již mazáci v závodění, ale měli jsme i několik nováčků, kteří se na start postavili v letošním roce poprvé. Mezi nimi byl Jakub Mařas, Štěpán Novotný a Daniel Slavík. Všechny tři chválíme. Jejich výsledky byly prima a těšíme se, co dokážou za rok.

Letos jsme však měli také mnoho úspěchů v dorostenecké kategorii. Po Tomášovi Lengyelovi, který již závodí za Jablonec nad Nisou, přešel do této kategorie Jakub Lacina. Dorostenci již nezávodí pouze v rámci Libereckého kraje, ale na republikových závodech. A i odtud přivezl Jakub medaile a několik krásných umístění. Největšího úspěchu dosáhl na ČP na Zadově, kde první den skončil na 4. místě a druhý den ve stíhacím závodě na 2. místě. Toho dne měl nejrychlejší čas. Ale také na jiných závodech měl úspěchy. V Jablonci nad Nisou na trati 10km klasicky skončil na 3. místě a na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě na 5 km klasicky na 4. místě. V době, kdy je článek psán, ho ještě čeká poslední závod na Mísečkách. Tak třeba ještě nějaká medaile přibyla.

Na republikové závody se vydali také závodníci ze žactva. Starší žactvo se zúčastnilo Českých pohárů a Mistrovství České republiky, kde největších úspěchů dosáhli Matyáš Chlum na 4. místě na 4km volně ve stíhacím závodě a Klára Lengyelová na 5. místě ve sprintu. Mladší žactvo se pak vydalo do Nového Města na Moravě na akci Hledáme nové talenty, kde Filip Schilte obsadil krásné 8. místo na 2 km ve stíhacím závodě.

Všem úspěšným sportovcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších krásných výsledků. A těm, kteří nezávodí, ale rádi s námi jezdí na lyže, přejeme mnoho naježděných kilometrů, co nejméně pádů a hlavně radost z lyžování. Zároveň děkuji všem trenérům, kteří ve svém volném čase jezdili s dětmi na naše tréninky a závody.
A když už nám soutěže skončili, doufáme, že ještě na jaře stihneme pár výletů. Na horách je sněhu dost.

Všechny naše výsledky a fotky naleznete během sezóny na našem Fb Seddma Semily.

Jana Pavlatová, SVČDM a TJ Semily
22.03.2018 14:48

Letní tábory v Seddmě

Přestože je léto až za pár měsíců, rádi bychom pozvali děti na naše letní tábory. Opět pořádáme jak pobytové, tak příměstské.

Hned na začátku prázdnin se vydáme na naši Táborovou základnu Babeta v Jesenném na Plavbu za dobrodružstvím (30.6.-9.7., cena: 2950.-Kč). Dříve tento letní tábor byl s výukou anglického jazyka. Letos se vedoucí rozhodli pouze pro hry, soutěže, výlety … prostě jen dobrodružství.

Dalším naším táborem je soustředění zájmového útvaru Disco dance Smileis camp (11.-18.8., cena: 2150.-Kč), kde se děti učí novým tanečním krokům a sestavám na další soutěžní sezónu. A musíme říci, že je již nyní plně obsazen.

A na závěr prázdnin se vydáme do Jesenného znovu. Tentokrát na sportovní tábor. Jak jinak, než s tématem Zimní olympijské hry (19.-29.8., cena: 2900.-Kč). Tento tábor je určen dětem, které se celoročně věnují nějakému sportu. S dětmi zde soutěžíme, běháme, jezdíme na kole, posilujeme a podnikáme výlety.

A jaký je vlastně náš tábor v Jesenném? Nachází se u lesa na konci obce Jesenný s výhledem na Kozákov. Je tu mnoho možností výletů, koupání, trávení času v lese i na louce. Děti spí v chatkách, kde se nachází vždy čtyři lůžka. Za poslední dva roky došlo k jejich rekonstrukci. Najdete tu nejen zcela nové matrace a dveře, které byly po mnohaletém používání dětmi dosti opotřebované, ale také každoroční výmalbu, která je potřeba k zahlazení stop po vzkazech dětí dalším obyvatelům chatek. Dále tu máme plně vybavenou kuchyň, kde nám táboroví kuchaři připravují jídlo minimálně čtyřikrát denně. Nyní k nám vždy jezdí vařit kuchaři z mateřských škol, takže jídlo je vždy výborné a pro děti vhodné. V budově, kde se nachází kuchyň, je také velká společenská místnost a sociální zařízení, které, aby byl u nás ještě větší komfort, bude v těchto měsících rekonstruováno.

Z příměstských táborů přijde jako první na řadu Příměstský taneční tábor (9.-13.7., cena: 900.-Kč). Je to opět tábor vedoucí zájmového útvaru Disco dance, takže se zde bude převážně tančit. A opět je již zcela obsazen.

Několik volných míst však máme ještě na dalším příměstským táboře Trosečník (16.-24.7. kromě víkendu, cena: 1200.-Kč), který letos pořádáme již popáté.

Nakonec se v judistické tělocvičně budou připravovat na novou sezónu naši judisté. Pořádají již tradiční Judo camp (13.-18.8.).

Příměstské tábory tráví děti v Seddmě. Využíváme zahrady kolem budovy, tělocvičnu, park Ostrov či koupaliště v blízkých obcích. Strava je zajištěna třikrát denně. Svačiny připravujeme v naší kuchyňce, na obědy chodíme do blízké restaurace ve Sportovním centru nebo do ZŠ Dr.F.L.Riegra. Příměstské tábory jsou vždy od 9 do 17 hodin. Děti ale ani nepřijdou o táborák a jedno přespání, které vedoucí táborů pro ně vždy připraví.

Máte-li zájem se některého z našich táborů účastnit, stačí přijít, zavolat či napsat na mail nebo facebook (tel. číslo a adresu naleznete na našich webových stránkách http://seddma.cz) a my Vám dodáme další bližší informace. Těšíme se Vás.