Nejnovější aktuality ze zákulisí a akcí SEDDMY - školní rok 2021/2022

31.08.2022 12:32

Pozvánka na přespolní běh


Zveme Vás na přespolní běh pro všechny milovníky pohybu.

Kdy: 11. září 2022

Kde: Lhota (tratě běžeckého lyžování)

Pro koho: pro všechny sportovce


Propozice a po skončení závodu též výsledková listina ke stažení v sekci Lyžaři běžci

29.08.2022 15:56

V Semilech se nenudíme

Přijměte pozvání na workshop pro děti i dospělé, nabídku semilských organizací zabývajících se činností pro děti, mládež i dospělé.

Představení činnosti se uskuteční 1. září již tradičně v poslední době na Ostrově.

20.07.2022 21:05

Letní příměstský tábor Trosečník 2022

Fotogalerii z tábora můžete již nově postupně podle konaných dní nalézt v sekci Letní tábory - Fotogalerie.

Celou fotogalerii budete moci nalézt již 30. července a postupně samozřejmě též na našem FB.

01.06.2022 12:04

Pozvánka na přespolní běh

Zveme Vás na přespolní běh "O KOZÁKOVSKÝ POLODRAHOKAM".

Kdy: 11. června 2022

Kde: Lhota (tratě běžeckého lyžování)

Pro koho: pro všechny sportovce


Propozice a po skončení závodu též výsledková listina ke stažení v sekci Lyžaři běžci

28.01.2022 11:57

Letní tábory

Od 1. února 2022 se budete moci hlásit na naše letní tábory. Bližší informace naleznete v sekci Letní tábory - aktuální nabídka.

18.12.2021 17:26

0d 20.12. mají děti v Seddmě prázdniny.
Těšíme se na Vás od 3.1.
Krásné Vánoce

01.12.2021 10:45

ANDĚLSKÁ ZAHRADA

Dovolte nám pozvat Vás na naši předvánoční zahradu.

Pro děti a dospělé připravujeme příjemné zastavení se v předvánočním čase. Na děti tu bude čekat Andělka, kterou pozlobil její kamarád čertík a stromek, kam budou moci nosit své vyrobené či koupené andílky.

Můžete nás navštívit kdykoli během dne, ale doporučujeme přijít po setmění.

05.10.2021 12:54

V Semilech se nenudíme

Také Vám prázdniny utekly jako voda? Když jsme na konci školního roku oslovovali semilské organizace a spolky ohledně akce V Semilech se nenudíme, bylo před námi celé léto s tábory, výlety a dovolenými. A najednou přišlo 1. září. Počasí slibovali krásné. V poledne mělo nastoupit babí léto. A také se tak stalo.

Letošní ročník, tak jako v loňském roce, mělo na starosti semilské středisko volného času. Opět se konal v parku Ostrov a zúčastnilo se ho 16 organizací a spolků. Děti si mohly vyzkoušet plno činností. Největší zastoupení měl sport.
Například judisté ze Seddmy přivezli tatami, kde děti zkoušely základní judistické chvaty. Florbalisté z SCC připravili pro děti malé hřiště a bránu, kam mohly děti dávat úspěšně góly. Atletický klub představil na travnaté ploše různé atletické disciplíny, fotbalisté z SK Semily si s dětmi zahráli fotbal a Tělovýchovná jednota představila kanoistiku, lyžování či cvičení Sport pro všechny. Fit studio pak u svého stánku poskytovalo všechny informace o jeho fungování a plánech.

Sport ale nebyl jedinými aktivitami, které se na akci prezentovaly. Svoji činnost dále představili semilští skauti, hasiči, pěvecký sbor Jizerka, Červený kříž či Semínko země, které s nejmenšími návštěvníky malovalo. Ze semilských organizací zde měly svůj stánek Městská knihovna, Kulturní centrum Golf, Sportovní centrum, Základní umělecká škola a my Středisko volného času dětí a mládeže neboli Seddma.
A právě u naší organizace bych se nyní pozastavila. Aktivit máme mnoho a tak není možné je vše na akci předvést. V sedmi odděleních nabízíme letos přes 40 zájmových útvarů a kurzů. Na ostrově jsme tedy o nich poskytovali především informace a s ukázkami jich bylo pouze několik. Především to byl náš Disco dance, kdy jeho vedoucí se svými pomocnicemi několikrát během odpoledne vyzvala děti tancovat, judo, které mělo s sebou již zmíněné tatami, keramika, při níž si děti mohly vyrobit podzimní mističku a nakonec chovatel se svými zvířátky.

Původní námět akce byla propagace a především nábor nových členů. Během několika let se z toho však stává tradiční poprázdninové setkání a příjemné prožití prvního školního odpoledne. Tuto pohodu již druhým rokem umocňuje také DJ Martin Boreš, který po celé odpoledne pro děti hraje a Bistro Tulipan, kde si mohou rodiče posedět a dát něco dobrého.

Již nyní se těšíme na další ročník. Opět se budeme snažit Vám přichystat něco nového a zajímavého, aby každý rok byl pro děti zážitkem.

Jana Pavlatová, SVČDM Semily, p.o.

05.10.2021 12:42

Léto a začátek školního roku v Seddmě

Přestože školní rok v Seddmě byl převážně distanční, v létě jsme již jeli naplno. Na první tábor jsme nastoupili hned první prázdninový den a z posledního se vraceli poslední prázdninový víkend. Celkem jsme organizovali pět táborů. A každý měl zcela jiné zaměření. Sportovali jsme, tančili, plnili dobrodružné úkoly, pořádali výlety a táboráky a mnoho dalšího, co k létu patří.

Nyní už ale je v plném proudu nový školní rok. Září je u nás ve znamení náborů a přijímání přihlášek do zájmových útvarů a kurzů a také organizování několika akcí. Hned 1. září jsme pořádali V Semilech se nenudíme. O této akci si můžete přečíst v jiném článku dnešních Semilských novin. O druhém víkendu se naše tanečnice s Disco dance se svým vystoupením účastnily Pecnu. Měly tak možnost ukázat, co se během netradičního školního roku a na táborech stihly naučit.

A v neděli 12. září jsme organizovali spolu s TJ Semily přespolní běh.

A protože skoro celý měsíc bylo babí léto a děti měly o zážitky a pohyb zájem, všechny akce se nám vydařily.
Nyní je začátek října a v Seddmě již začaly všechny naše zájmové útvary a kurzy. Doufáme, že letos je nebudeme muset přerušovat. Přesto, že jsme se minulý rok snažili stále něco připravovat, nebylo to pro nás ono. Děti nám velice chyběly. Váš zájem o venkovní akce nás ale velice těšil. Proto jsme se rozhodli, že je také v letošním roce budeme nadále připravovat. Už nyní se můžete těšit na předvánoční čas, kdy Vás pozveme na naši zahradu.

A kdo by se k nám ještě chtěl přidat, neváhejte, některé kroužky mají ještě volná místa a čekají na Vás.

Jana Pavlatová, SVČDM Semily, p.o.Aktuality - školní rok 2014/15 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24

 

Serverový čas 21:09:35 | Stránka načtena za 0.0034 sekund.
Created by JiKo © 2014 - 2024 | All rights reserved
Nahoru